فروش انواع چای

فروش انواع چای: ایا انواع چای را میشناسید؟ ایا با قیمت انواع چای ایرانی آشنا هستید؟
در این مقاله کوتاه سعی داریم تا شما را با اسامی انواع چای ایرانی آشنا کنیم
لطفا با ما همراه باشید

اسامی انواع چای شمال

شاید یکی از مبهم ترین مواردی که برای علاقه مندان با چای طبیعی سنتی (سیاه) و سبز ایرانی خالص وجود دارد عدم آشنایی کافی در زمینه انواع اسامی و شکل و کیفیت چای شمال می باشد.

چای سنتی و سبز شمال در پنج دسته کلی تقسیم بندی می شود و شکل چای معرف نام چای و نام هر چایی نیز نشان دهنده کیفیت آن می باشد. در اینجا با قراردادن جوانه چای به طور تصویری اسامی مختلف چای شمال را توضیح خواهیم داد.

فروش انواع چای با بی اطلاعی شما

بی اطلاعی نسبت انواع چای و قیمت چای هم همینطور بی اطلاعی نسبت به نام و ظاهر و شکل چای ایرانی باعث گردیده است که سودجویان فراوانی با نام های مختلف، چای نامرغوب و غیرقابل استفاده را پس از افزودن اسانس و رنگ در بسته های بسیار شکیل، به نام چای شمال و چای ایرانی در بین مردم عرضه کنند.

و نتیجه این کار باعث شده که اعتماد هموطنان عزیزمان به چای طبیعی سنتی و سالم باغات شمال ایران از بین برود و ذایقه مردم به سمت چایی های ناخالص و با افزودنی و انواع طعم دهنده ها کشیده شود.

این نوع چای پس از مصرف نیز اختلالاتی در سیستم گوارشی و معده پدید می آورد و حتی بسیاری از هموطنان عزیزمان به خاطر همین مسایل از خوردن چایی پرهیز می کنند و یا خیلی کم مصرف می کنند و از این نوشیدنی آرامبخش و فرحبخش و سالم دوری می گزینند.

چای سرگل :

بالاترین قسمت گل چای را که به اصلاح رخ چایی می گویند و چای بدست آمده از این قسمت را چای سنتی سرگل یا چای سبز سرگل می گویند. بالاترین درجه از کیفیت و بیشترین قیمت چای ایرانی همین چای سرگل می باشد. به لحاظ کیفیت و رنگ و طعم نسبت به سایر انواع چایی نیز بهترین می باشد.

چای ممتاز :

چای بدست آمده از قسمت های بالایی برگ چای را چای سنتی ممتاز یا چای سبز ممتاز می گویند. شباهت این چای به لحاظ ظاهری بسیار شبیه چای سرگل می باشد. . بعد از چایی سرگل دومین درجه از کیفیت و مرغوبیت و قیمت در بین چایی ها را چای ممتاز به خود اختصاص داده است.

چای قلم :

چایی که از برگ های  قسمت میانی گل چای بدست می آید را چای سنتی قلم یا چای سبز قلم می گویند. بسته به اندازه چای ممکن است ریز درشت یا متوسط باشد. شکل ظاهری این چای شبیه قلم می باشد و به همین علت نام این نوع چایی را چای قلم می گویند. به لحاظ درجه بندی کیفیت و عطر و طعم و رنگ قبل از چای ممتاز قرار دارد. 

چای شکسته :

قسمت درشت تر برگ چای و چای بدست آمده از قسمت انتهایی برگ های گل چای تبدیل به چای سنتی شکسته یا چای سبز شکسته می شود.

برگ چایی های درشت پس از خشک شدن در انبار می بایست در دستگاه های مخصوص که به دستگاه چاقو مشهور هستند شکسته می شوند و به همین دلیل نام این چایی را چای شکسته می گویند

چای سنتی باروتی یا چای سبز درشت :

در چای سنتی پس از شکسته شدن برگ های درشت چوانبرگ های چایی حاصل می شود و ریزتر از چای شکسته می شود و در چای سبز بدون تغییر در همین جوانبرگ های چای حاصل می شود و به چای سبز درشت مشهور است. 

چای بهاره

* چای بهاره نیز از دیگر نام های چای ایرانی می باشد که معمولا در نامگذاری اسم چایی شنیده و دیده می شود. این نام به چایی های تولیدی فصل بهار اطلاق می شود. همانطور که می دانید محصول چای شمال در سه فصل بهار و تابستان و پاییز تولید می شود و به محصولاتی که در فصل بهار تولید می شود چای بهاره می گویند.

وارد دایره دوستان پارسا تجارت زاهد شوید

paras tejarat zahed
پارسا تجارت زاهد

شما میتوانید برای سفارش محصولات شرکت پارسا تجارت زاهد(سهامی خاص) از طریق  قسمت تماس با ما این محصول را سفاش دهید.
در صورتی که دسترسی به سایت ندارید میتوانید با شماره های تماس ما با ما ارتباط برقرار کنید
تا سفارش شما ثبت و پیگیری شود.

نحوه سفارش انواع چای

سفارش محصول

شما میتوانید برای سفارش محصولات شرکت پارسا تجارت زاهد(سهامی خاص) از طریق  قسمت تماس با ما در ارتباط باشید

همچنین از طریق ارسال پیامک به سامانه:

۵۰۰۰۵۹۳۶۲۳۲

نوع و میزان سفارش خود را ارسال بفرمایید تا در اسرع با شما تماس حاصل شود.

این محصول را سفاش دهید تا در اسرع وقت جهت تکمیل فرایند خرید با شما تماس گرفته شود.

شما میتوانید برای سفارش محصولات شرکت پارسا تجارت زاهد(سهامی خاص) با شماره های تماس ما با ارتباط برقرار کنی

۰۲۱۶۵۵۰۲۸۶۲

۰۹۲۱۷۶۳۴۶۱۸

۰۹۱۲۳۷۲۴۷۴۳

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *